Łukasz Uchman

Nauczyciel rytmiki, muzyk, choreograf
Absolwent Instytutu muzyki UR, na kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Fizyczne. Jest osobą dobrze zorganizowaną, energiczną, w pełni dyspozycyjną, komunikatywną, lubiącą nowe wyzwania, szybko i łatwo przyswajającą nowe umiejętności, jak również łatwo adaptującą się do nowych sytuacji.

Od 2008r prowadzi zajęcia „umuzykalniające” w przedszkolach, jest również nauczycielem muzyki i wychowania fizycznego. Posiada długoletnie doświadczenie i szeroką bazę dydaktyczną, stara się by jego zajęcia uczyły jak również bawiły. Wspólnie z dziećmi odkrywa tajniki muzyki, wokalistyki i tańców różnych narodowości, uczy także gry na instrumentach klawiszowych. Współtworzy zespół Pieśni i Tańca „PATRIA”, tańczył również w SZPiT Połoniny PRZ. Ukończył kurs tańca towarzyskiego. Jest choreografem – posiada własne układy, podkłady do tańców nagrywa wspólnie z dziećmi. Prowadzi zajęcia rytmiczne, umuzykalniające: - ćwiczenia rytmiczno-ruchowe przy akompaniamencie instrumentu (pianino, keyboard) - wokalistyka tj. ćwiczenia emisyjne głosu, rozwijanie umiejętności wokalnych przy okazji uczenia się piosenek na wszelkiego rodzaju uroczystości całego roku przedszkolnego - poznawanie świata pełnego muzyki (podstawowe informacje, pojęcia muzyczne) itp.

Zajęcia prowadzone są sprawdzonymi metodami Émile Jacques-Dalcroze'a, Kodaly'a, Carla Orffa, jak również metodą Suzuki. Metody te szczegółowo opisał w pracy dyplomowej. Korzysta z własnych doświadczeń m.in. do celów dydaktycznych wykorzystuje piosenki z płyt zespołu „Morże Być” https://www.facebook.com/Morże-Być-198868083520811/ (Choinka Ustrojona, Dzieciaki w Trampkach), których jest współautorem.

TAŃCE

- Polskie Tańce Narodowe – krakowiak, polonez, mazur, oberek, kujawiak - Taniec Ludowy – suita tańców rzeszowskich, czerwone jabłuszko, małgorzatka, zasiali górale, w murowanej piwnicy (tańce regionalne) - Taniec Towarzyski – walc, rumba, cha cha, tango, jive itp. dla najmłodszych – taniec pajacyka z misiem, taniec żuczka z biedronką, tańcowali zbójnicy, motylki, poleczka - Tańce Nowoczesne – orientalne, latynoskie, relaksacyjne, disco, swing, taniec z szarfami, taniec z pomponami

Personal Statement

Ukończone kursy, szkolenia oraz warsztaty:

– Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

– Liceum Muzyczne w Rzeszowie

– Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Łańcucie

    Recognition Award